6735 TOPAZ DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-50-F-15

$201 690
Assessed Value
$295 550
Market Value
Annual Tax
$176 690
Taxable Value
Ownership
OwnerJudson Gerald
Mailing Address6735 Topaz DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area2 396 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$245 550
Just (Market) Value$295 550
Assessed Value$201 690
Exemptions-$50 722
Taxable Value$176 690
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $351 400 01